Home » Szkolenie » Gl-26 Praktyczne aspekty prowadzenia badań sensorycznych w laboratorium badania wody- szkolenie z warsztatami

szkolenia

Gl-26 Praktyczne aspekty prowadzenia badań sensorycznych w laboratorium badania wody- szkolenie z warsztatami

Serdecznie Państwa zapraszamy na kolejną edycję warsztatów poświęconych badaniom sensorycznym wody która odbędzie się dzięki uprzejmości Wodociągów Tarnowskich:


w Laboratorium Wody i Ścieków Wodociągów Tarnowskich
(ul. Czysta 14, Tarnów)

Badanie z pozoru trywialne, nie jest jednak analizą ani łatwą ani jednoznaczną. Warunki prowadzenia tego oznaczenia są bardzo rygorystyczne. Do tego dochodzą jeszcze indywidualne predyspozycje osób dokonujących takiej oceny jak również podobna wrażliwość sensoryczna zespołu. Laboratorium musi dołożyć wszelkich starań, aby wynik tak subiektywnej oceny jaką jest akceptowalność smaku czy zapachu był jak najbardziej rzetelny i neutralny.

Ocena organoleptyczna wody to niezwykle ważny element pracy laboratorium badania wody, a także jedno z podstawowych wymagań dla wody przeznaczonej do spożycia określone w obowiązujących przepisach prawnych.

  • Podczas części wykładowej szkolenia  przedstawimy wymogi formalne prowadzenia badań sensorycznych wody, doboru i oceny zespołu oceniającego,

  • Podczas praktycznych warsztatów, uczestnicy przejdą procedurę oceny organoleptycznej jakości wody w Laboratorium, jak również walidacji tej nietypowej metody badania.

 

Prowadzący szkolenie:  Zespół Laboratorium Badania Wody i Ścieków Tarnowskich Wodociągów