Home » Szkolenie » E-266 Służebność przesyłu i odpłatne przejmowanie urządzeń

szkolenia

E-266 Służebność przesyłu i odpłatne przejmowanie urządzeń

 

 

 

 

W obliczu licznych przedsięwzięć deweloperskich czy rozwoju stref przemysłowych, rozbudowa infrastruktury wodociągowej oraz kanalizacyjnej stanowi wyzwanie dla wielu przedsiębiorstw.
Problematyka budowy takiej infrastruktury przez podmioty prywatne jest więc zagadnieniem spotykanym w praktycznie każdym przedsiębiorstwie.
Prawidłowe zabezpieczenie tego procesu eliminuje wiele ryzyk dla przedsiębiorstw. Nierzadko zdarza się też, że budowy urządzeń przesyłowych mają miejsce na terenach prywatnych, co generuje szereg dalszych problemów praktycznych, w tym związanych z tytułem prawnym do korzystania z nieruchomości.
Odpowiedzią na nie jest służebność przesyłu, która przy odpowiednim wykorzystaniu stanowi skuteczne i trwałe zabezpieczenie interesów przedsiębiorstw przesyłowych jeszcze przed etapem budowy nowych urządzeń.

Problematyka służebności przesyłu i odpłatnego przejmowania urządzeń stanowi również niemałe wyzwanie w odniesieniu do już istniejącej infrastruktury. Często zdarza się bowiem, że uregulowania prawnego wymagają funkcjonujące od lat sieci, z których przedsiębiorstwa korzystają bez tytułów prawnych tak do sieci, jak i nieruchomości. Coraz większa świadomość prawna właścicieli nieruchomości oraz inwestorów prywatnych dowodzi zaś, że problemów tych nie należy bagatelizować. Mogą one mieć daleko idącej skutki finansowe dla przedsiębiorstwa.

Harmonogram:  21.06.2022, godz. 09.30-12.00 

Prowadzący:
Mateusz Faron oraz  Łukasz Ciszewski
Kancelaria Radców Prawnych Zygmunt Jerzmanowski i Wspólnicy sp. k.


Regulamin webinarów, Instrukcja do platform wideokonferencyjnych z których korzysta GFW dostępna TUTAJ (w Dokumentach do pobrania na dole strony)