Home » Szkolenie » E-100 : Wodociągi Przyszłości: Inteligentna platforma IoT dla branż wod-kan. Zdalny odczyt stanów wodomierzy w oparciu o najnowszą bezprzewodową technologię transmisji LoRa na przykładzie MPWIK Piekary Śląskie

szkolenia

E-100 : Wodociągi Przyszłości: Inteligentna platforma IoT dla branż wod-kan. Zdalny odczyt stanów wodomierzy w oparciu o najnowszą bezprzewodową technologię transmisji LoRa na przykładzie MPWIK Piekary Śląskie

Cel szkolenia:

Celem szkolenia jest zaprezentowanie przedstawicielom Przedsiębiorstw Wodociągowo Kanalizacyjnych  doświadczeń oraz praktycznych wskazówek związanych z instalacją  jednej z najnowocześniejszych inteligentnych platform do zarządzania siecią wodociągową w Polsce – w Piekarach Śląskich.
To największe tego typu wdrożenie w kraju z wykorzystaniem energooszczędnej, długodystansowej sieci komunikacji radiowej w technologii LoRa. Infrastruktura sieci została zbudowana w całości na potrzeby projektu, dając w przyszłości nowe możliwości w obszarze rozwoju idei Smart City.

Program Szkolenia:

Blok 1: Punkt widzenia i realizacja projektu z perspektywy producenta  Radiowy system LoRA,

– Zalety wprowadzonego systemu,

– Etapy projektu

– Kryteria które musi spełniać MPWIK

– koszta oraz oszczędności wynikające z wprowadzonego systemu

– Metody dofinansowania

Blok 2: Punkt widzenia i realizacja projektu z perspektywy MPWIK Piekary Śląskie

– Przygotowanie do projektu, realne koszty, przebieg i wdrażanie technologii, dotychczasowe doświadczenia, zalety i wady etc.

Możliwość zadawania pytań podczas szkolenia on line.

Harmonogram szkolenia:

13.11.2020 godzina 10:00 – 14:00

Wykładowcy:

Pan Sebastian Skulimowski – przedstawiciel producenta technologii

Przedstawiciel MPWIK Piekary Śląskie

SERDECZNIE ZAPRASZAMY